Hakkımızda

Ben, M. Fatih Keresteci. Şirketin kurucusu, yöneticisi, hizmetçisi ve tek çalışanı (şimdilik!),

Profesyonel kariyerim 2000 yılında Demir Yatırım’da Ekonomist kimliği ile başladı. Öncesinde Sabah Grubu’na bağlı ekonomi dergi ve gazetelerinde yarı profesyonel bir iş deneyiminin desteğiyle; ki bu desteğin iş hayatımda birçok faydasını gördüm. Staj yapacak arkadaşlara tek tavsiyem, ileride yapmayı planladıkları işi destekleyecek alanlarda, karşılık beklemeksizin, emek sarfetmeleri yönünde olacak.

Banka’nın HSBC Bank Grubu tarafından satın alınmasının ardından kısa bir süre HSBC Yatırım A.Ş.’de aynı görevi yaptıktan sonra 2003 yılı başında HSBC Bank A.Ş.’nin Hazine Para ve Sermaye Piyasaları Birimi’ne geçtim. Bankacılık kariyerimin geriye kalan tüm dönemi, 13 yılı burada geçti. Sırasıyla, ekonomist, stratejist, döviz işlemcisi, türev ürünler işlemcisi, Hazine Satış temsilcisi görevlerinde bulunduktan sonra 2011 yılından itibaren Hazine Satış Ekibi’ne Direktör olarak atandım. 2015 yılından itibaren de ismi Küresel Piyasalar olarak değişmiş olan birimde, kariyerimde çok önemli bir yeri olan ve hayatta en çok değer verdiğim kişi olan Ali Karaali’ye yardımcı olacak bir pozisyonda, Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak rol almaya başladım.

Görev aldığım her pozisyona eski yetki ve yükümlülüklerimi de taşıdım, arzu ederek ya da etmeyerek. Mesela, aktif manada ekonomistlik görevini 13 sene önce bırakmış olmama rağmen hala birçok kurum tarafından Ekonomist sıfatı ile davetler alıyorum. Banka’nın “Basın Yüzü” olmam nedeniyle kariyerim boyunca görsel ve yazılı basında sıklıkla boy göstermek zorunda kaldım. BloombergHT ve yayın hayatını kısa bir süre önce sonlandırmış olan CNBCe’de aktif roller aldım. 2014 yılından bu yana BloombergHT’de düzenli olarak “İlk Söz” programına konuk olarak katılmaktayım.

Bankacılık sektöründe çok güzel ve keyifli geçen 16 yılın ardından kurumsal şirketlerle edindiğim güçlü ilişkiler, basın dünyası üzerinden tesis ettiğim güven ortamı ve ekonomi&finans stratejisine ilişkin deneyim ve tecrübelerim beni farklı alanlara yönelme hususunda cesaretlendirdi. Şu an beraber çalıştığım iş ortaklarımın teveccühü ile sektörde gözlemlediğim ihtiyaç hayallerimle de örtüşünce kendi ayaklarım üzerinde durmaya karar verdim ve DNG’yi hayata geçirdim. DNG, kızlarım ve eşimin adlarının ilk harflerinden oluşurken aynı zamanda hayat ilkem olan “Denge” kelimesini çağrıştırmasıyla gündeme geldi.

DNG Danışmanlık, Eğitim ve Araştırma Ltd Şti, esas itibariyle, tüzel isminden de anlaşılacağı üzere üç ana konuya odaklanıyor. Ancak, daha somutlaştırmak gerekirse, şirketin 5 ana faaliyet sahası bulunmakta ve şu an itibariyle de bunların tamamında Türkiye ekonomisinde saygın yere sahip birçok finans ve finansdışı şirkette faaliyet göstermektedir:

  • Finansal Risk Yönetimi,
  • Finansal Yatırım Danışmanlığı,
  • Ekonomist ve Stratejistlik (Yönetim Kurulu danışmanlığı),
  • Eğitmenlik (Ekonomi ve Finans),
  • Araştırma,

DNG’nin temel amacı, iş ortaklarına, uzun vadeli stratejiler oluşturmada yardımcı olmak, finansal çözümler sunmak ve operasyonlarını finansal risklerden arındırmak suretiyle faaliyetlerini desteklemek. Bunlara ilave olarak finansal okuryazarlığa destek olmak ve bu bağlamda Türkiye ekonomisine elinden geldiğince katkıda bulunmak. İlkemiz doğru, dürüst, ahlaklı bir duruş sergilemek. Hedefimiz ise DNG denilince zihinlerde güvenilir, yetkin ve etkili bir tat bırakmak.

Saygılarımla,

 cropped-weblogo.png